În Israel există mai multe companii active în valută, un număr mare ca si marime a populaţiei, o mare parte din ei se concentrează pe atragerea de clienţi străini (Easy Forex este un exemplu).
Într-un incident, un client dat în judecată firma Easy Forex, întemeiat pe faptul că a plătit bonusuri de brokeri de la clienti a pierdut bani şi amendat cu brokerii de când a făcut un profit clientilor. Un raport de televiziune citat „un broker de Forex Easy spune”, „Am avut acest ranjet malefic pe fata mea o zi, atunci când un client a pierdut 35.000 dolari într-un sfert de oră.
Un tip devine anulat -… Primesc comisionul
Un altul care devine câştigător şi aduce profit -este platit!

sursa: http://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_exchange_fraud

Anunțuri

Despre reclamatiiFOREX

ACEST BLOG ESTE DE INFORMARE GENERALA SI PARERI DIVERSE ALE AUTORILOR, CITITORILOR SI PERSOANELOR CARE AU EXPERIMENTAT DIVERSE SITUATII. FIECARE ESTE LIBER SA-SI EXPRIME LIBERTATEA CUVANTULUI ONLINE. ACEST BLOG NU REPREZINTA CONCLUZIILE SI OPINIILE FINALE ALE ADMINISTRATORILOR ACESTUI SITE.
Acest articol a fost publicat în BUCKET SHOP și etichetat . Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

2 răspunsuri la http://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_exchange_fraud

1. Doru zice:

FUGITI cand auziti: Forex 24, Sdrobis Razvan, George Alexandru, Marian Ghita!!!!
    Am fost furat!!!
    Cei escrocati, anuntati toate institutiile abilitate!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s