Arhive lunare: mai 2012

AV. specializati PIETE DE CAPITAL

Unul din avocatii specializati in domeniul Pieteti de Capital este Dl Av. Dan Stoicescu care a preluat catava cazuri ai celor inselati pe bursa si forex. Cei care vor sa se faca plangeri, reclamatii sau sa-si recupereze banii pierduti sa … Continuă lectura

Publicat în AV. specializat PIETE DE CAPITAL (BURSA si FOREX) | Etichetat , , | Lasă un comentariu

metatrader ForeX Capital Markets (FXCM) Bucket Shop Broker Scams

Publicat în BUCKET SHOP, SCAM Company | Etichetat , | Lasă un comentariu

METODE DE PREJUDICIERE A INVESTITORILOR PE PIAŢA FOREX

sursa: http://www.dutescu.com/ro/publicatii/articole-de-specialitate/alte-articole/metode-de-prejudiciere-investitorilor-pe-piaAca-forex 1. Modificarea arbitrară a nivelului marjei. Creşterea marjei poate atrage declanşarea apelului în marjă şi obligaţia investitorului de a completa sumele de bani din contul său de client. Dacă nu transferă sume suplimentare brokerul de forex lichidează poziţiile … Continuă lectura

Publicat în AV. specializat PIETE DE CAPITAL (BURSA si FOREX), FOREX ROMANIA | Etichetat | Lasă un comentariu

scam, cautions, warns: SAFCAP, MARKETS, UFXMARKETS

http://www.forexpeacearmy.com/forex-forum/scam-alerts-folder/24126-i-call-upon-debtor-company-safecap-investments-ltd.html http://www.forexpeacearmy.com/public/review/www.ufxmarkets.com http://www.forexpeacearmy.com/forex-forum/scam-alerts-folder/24126-i-call-upon-debtor-company-safecap-investments-ltd.html http://www.forexpeacearmy.com/public/review/www.markets.com?page=1 http://forexmagnates.com/cease-trade-order-issued-against-ufx-bank-mike-lane-and-amy-walsh-cease-trade-order-issued-against-ufx-bank-mike-lane-and-amy-walsh/ http://www.forexpeacearmy.com/forex-forum/scam-alerts-folder/15488-finexo-big-scam.html http://www.forexscams.org/broker/ufx-bank/ http://forex-scam.com/forex-scam-and-fraud-complaints/10009-ufxbank-withdrawal-problem-3.html http://jordan-lawyer.com/2013/02/14/ملاحقات-قضائية-ضد-شركة-ufxbank-و-شركة-ufxmarkets/ http://www.fraudwatchers.org/forums/showthread.php?t=49013 Cautions, Warns FSMA http://forexmagnates.com/belgium-fsma-warns-public-ufxbank/ http://www.scribd.com/embeds/82655640/content?start_page=1&view_mode=list&access_key=key-1tduymm4ua7x7aeg7xv5# http://www.lautorite.qc.ca/en/press-releases-2012-conso.html_2012_caution-currency-market-solicitations-markets.com-bforex-ltd.html

Publicat în Uncategorized | Etichetat , , | 1 comentariu

Pradatori si Rumegatori

CUM DISTRUGI ŞI VINZI O ŢARĂ ÎN 20 DE ANI Îmi amintesc, copil fiind, la şcoală ne învăţau să fim mândri că al nostru drag popor NU a fost un popor de cotropitori. Atunci mă chinuia o mândrie copilărească, specifică … Continuă lectura

Publicat în Uncategorized | 1 comentariu

EUROPOL + FOREX REGULATION + IC

http://ec.europa.eu/justice/criminal/index_ro.htm http://ec.europa.eu/justice/criminal/index_ro.htm CRIME CIBERNETICE-o problema globala in crestere https://www.europol.europa.eu/ec/cybercrime-growing Crimele cibernetica prezinta o provocare majora pentru aplicarea legii https://www.europol.europa.eu/content/press/cybercrime-presents-major-challenge-law-enforcement-523 UE-asociatia europeana de drept penal http://www.eucriminallaw.com/ Regulament Forex http://www.forex-regulation.com/index.htm http://www.forex-regulation.com/ForexScam.htm http://www.ic3.gov/default.aspx

Publicat în INSTITUTII ABILITATE SA URMAREASCA FRAUDELE FOREX | Etichetat , , | Lasă un comentariu

UE-combaterea fraudelor

Uniunea Europeana – Justitie Penala http://ec.europa.eu/justice/criminal/index_ro.htm   EU – Asociatia pentru Combaterea Fraudelor in Europa http://www.eucriminallaw.com

Publicat în INSTITUTII ABILITATE SA URMAREASCA FRAUDELE FOREX | Etichetat | Lasă un comentariu