Pradatori si Rumegatori

CUM DISTRUGI ŞI VINZI O ŢARĂ ÎN 20 DE ANI
Îmi amintesc, copil fiind, la şcoală ne învăţau să fim mândri că al nostru drag popor NU a fost un popor de cotropitori. Atunci mă chinuia o mândrie copilărească, specifică fiinţei inocente uşor influenţabilă.
Acum, la maturitate, nu pot spune că situaţia este la fel: NU mai am acea mândrie din copilărie, ci un necaz chinuitor; asta pentru că am observat un lucru- cotropitorii (acei războinici de ieri) sunt invadatorii economici de azi, iar aceştia au un standard de viaţă pe care noi îl invidiem; imperiile lor teritoriale de altă dată sunt imperiile economice de azi- asupriţii sunt aceiaşi, adică noi- cu acelaşi trai amărât, iar din când în când mai primim o ciosvârtă să ne astâmpărăm o posibilă sete de revoltă!
Sincer, nu pot să-i condamn pe aceşti invadatori, cred că e în natura biologică a oamenilor să fie împărţiţi precum celelalte vieţuitoare, în PRADATORI  şi RUMEGATORI.
Nu-mi place să constat faptul că, întradevăr, avem comportamentul rumegătoarelor: SPERIATI şi DEZBINATI. URASC şcoala pentru faptul că m-a învăţat să fiu mândru de statutul meu de necotropitor, URASC şcoala pentru că mi-a impus statutul de RUMEGATOR, dându-mi drept exemplu înţelepciunea ciobanului mioritic; sincer, omul ăsta, ciobanul mioritic, trebuie dat ca exemplu negativ în şcoli; cum e posibil să ştii că unii vin să te omoare pentru a te tâlhări iar tu să te apuci să faci ordine în gospodărie, ca după episodul morţii gospodăria să fie ordonată??? Să aibă ăia ce să fure mai bine??? Preferam să ştiu că ciobanul mioritic le-a luat-o ălora înainte trimiţându-i el pe ei in mormânt (parcă unul din principiile româneşti spune că paza bună trece primejdia rea).
Vă amintiţi episodul din anii ’90, când unii dintre ai noştri strigau „nu ne vindem ţara!”?
Au apărut apoi şi susţinători ai teoriilor conspiraţioniste care susţineau că împotriva României există un plan diabolic.
Mulţi am râs, nimeni nu a crezut, alţii au spus răspicat: „ai dom’le că n-are cum să se întâmple aşa ceva” (românul în blândeţea lui nu concepe că fiinta „umana” este predispusa răului).
Iată că după douăzeci de ani, invadatorii nu se mai ascund, unii dintre ei îşi recunosc isprava pe faţă: „Pe 10 octombrie 2007, la trei luni după ce a devenit preşedinte al statului Israel, Shimon Peres producea o afirmaţie năucitoare, la Hotelul Hilton din Tel-Aviv, în faţa a sute de reprezentanţi ai cercurilor diplomatice evreieşti: „Israel cumpără România!” Vom spune: ei, şi ce dacă ne-au cumpărat!
Numai că nu ne-au cumpărat spre binele nostru ci spre al lor. Avuţia noastră au cumpărat-o pe nimic (câteva zeci de miliarde de dolari a obţinut România pe o economie, fără a fi luate în calcul resursele solului şi subsolului, echivalată în 1990 la 800 de miliarde de dolari!).
Dar faptul că NE-AM VANDUT TOTUL PE NIMIC, nu este singura tristeţe, pentru că CEI CARE NE-AU CUMPARAT NE-AU SI INDATORAT, adică suntem şi cu gospodăria vândută şi cu bani îndatoraţi!
Ce pot să spun despre aceşti băieţi pricepuţi care ne-au cumpărat? BRAVO LOR – RUSINE NOUA!
RUSINE pentru că nu am reacţionat de fel şi nu am apărat dreptul pe care l-am primit prin faptul că ne-am născut pe aceste meleaguri: acela de a fi stăpâni pe bogăţia pământului natal şi pe frumuseţea acestuia.
ROMANIA (un meleag cu cele mai multe bogatii) este acum perceputa ca cersetoarea Europei (mereu sunt difuzate emisiuni in strainatate in care romanii sunt vazuti doar ca hoti, violatori si mai ales CERSETORI: jignirea a fost difuzată pe toate canalele TV, când un comic francez a prezentat „salutul românesc” o mână întinsă în semn de cerşeală – asta în timp ce românul întradevăr se zbate în sărăcie, sărăcie cauzată de faptul că şi francezii sunt unii dintre cei care storc România de bogăţie. Asta da batjocură: după ce ne sărăcesc mai şi râd de noi).
DATORI NU SUNTEM NUMAI NOI, CI SI GENERATIILE CARE VOR URMA:
COPIILOR NOSTRII LE-AM PREGATIT UN VIITOR DE SCLAVI!
Întradevăr, NOI generaţia post-revoluţie AM DISTRUS ACEST VIITOR, noi şi stimabilii guvernanţi de către NOI aleşi: aceşti şacali aleşi drept păstori ai turmei, primind frâiele deciziei economice si politice, începând cu Ion Iliescu, Petre Roman, Emil Constantinescu, Zoe Petre, Adrian Năstase, Mircea Geoană, Mugur Isărescu, Adrian Severin, Viorel Hrebenciuc, Călin Popescu Tăriceanu, Traian Băsescu, Emil Boc, ş.a.m.d, au mizat pe lobby-ul evreiesc pentru a accede şi a se menţine la Putere.
PUTEREA lor a însemnat în schimb vânzarea bogatei grădini româneşti, cea care ne hrănea.
Principalii cumpărători ai României sunt in principal afacerişti israelieni şi tot ei sunt în spatele instituţiilor financiare care ne-au împovărat cu datorii. Misiunea de a cumpăra România a fost îndeplinită!
După ce politicienii israelieni recunosc faptul că oamenii de afaceri israelieni au cumpărat România (si asta o stie toata lumea) aflăm şi scopul final al acestei acţiuni: actuala locaţie a statului israelian este una nesigură pentru poporul evreu, peste tot sunt înconjuraţi de state neprietenoase şi greu de stăpânit economic, sunt o enclavă într-o lume islamică.
Prin cumpărarea României, israelienii pregătesc un teritoriu de rezervă pentru ei.
Vă miră acest aspect? Gândiţi-vă la faptul că dintotdeauna aceste meleaguri au fost râvnite de toţi. Să nu vă închipuiţi că băieţii ăştia sunt nişte neştiutori şi vor da buluc pe meleagurile româneşti, nu, se vor feri să întâmpine opoziţie din partea populaţiei. Ei vin încet, unii ca oameni de afaceri, apoi alţii ca angajaţi, adică încet şi cu răbdare.
Pentru a pregăti terenul propice mutării populaţiei israeliene pe teritoriul României se acţionează, astfel:
– în ultimul timp românii sunt goniţi din propria lor ţară prin politici care descurajează instituţia familială, concomitent cu scăderea ratei natalităţii şi implicit scăderea ratei demografice;
– crearea la nivel naţional a unei stări de sănătate precare a populaţiei prin otrăvirea hranei din comerţ cu substanţe nocive corpului uman şi slăbirea până la declin a sistemului de sănătate publică, creşterea ratei mortalităţii;
– îndobitocirea populaţiei, prin slăbirea sistemului naţional de educaţie, trecerea în umbră a valorilor umane şi mediatizarea unor nonvalori umane ca modele de viaţă pentru toate segmentele de vârstă;
– distrugerea coeziunii între cetăţeni prin cultivarea dispreţului faţă de ceea ce înseamnă românesc;
– disoluţia instituţională a statului prin reforme care au bulversat şi distrug în continuare esenţa a ceea ce înseamnă protecţia unei naţiuni: sistem judiciar, medicină, educaţie, administrare teritorială, artă, etc.; ultimele bastioane a ceea ce însemna siguranţă naţională şi patriotism (internele şi apărarea) au fost distruse prin aceleaşi politici de proastă finanţare a instituţiilor şi subsalarizarea personalului acestor institutii, fapt ce a cauzat plecarea personalului competent şi angajarea unor persoane nepregătite în domeniu, incompetente şi predispuse la corupţie – rezultatul s-a văzut!
Toate aceste acţiuni se desfăşoară sub directa îndrumare a cumpărătorilor acestei ţări şi sunt săvârşite de ai noştri aleşi, o şleahtă de pungaşi puşi pe jaf şi distrugere, că deh, popor, conducătorii cinstiţi se pare că nu îţi plac şi-ţi tai singur crenguţa de sub picioare.
În lipsa unităţii sociale nu rămâne decât să lansăm o rugăciune către ei, cumpărătorii meleagurilor şi bogăţiilor noastre, cei către care stăm cu mâna întinsă cerând bani pentru a supravieţui:
Te rugăm pe Tine, Prea Deşteptule Israel, Te rugăm pe Tine, Prea Descurcăreaţă Franţă (etc. că sunteţi mulţi) Fie-vă milă, o Vouă Preamăriţilor acestei lumi, de o populaţie neştiutoare dar şi nepăsătoare cu soarta ei, şi daţi-ne înapoi Preafrumoasa Grădină a Maicii Domnului şi bogăţiile ei, căci- pe principiul cade omul din pom şi păcat să nu tragă un pui de somn – noi v-am dat vouă această Grădină pe degeaba iar acum suntem goi în toate!
Iar de-o fi să nu ştim iarăşi să o gospodărim, s-o gospodăriţi voi pentru noi şi să ne culegeţi şi nouă roadele!
Anunțuri

Despre reclamatiiFOREX

ACEST BLOG ESTE DE INFORMARE GENERALA SI PARERI DIVERSE ALE AUTORILOR, CITITORILOR SI PERSOANELOR CARE AU EXPERIMENTAT DIVERSE SITUATII. FIECARE ESTE LIBER SA-SI EXPRIME LIBERTATEA CUVANTULUI ONLINE. ACEST BLOG NU REPREZINTA CONCLUZIILE SI OPINIILE FINALE ALE ADMINISTRATORILOR ACESTUI SITE.
Acest articol a fost publicat în Uncategorized. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Un răspuns la Pradatori si Rumegatori

1. Un Roman zice:

Oare cat timp mai trebuie sa treaca pentru a ne da seama ca situatia in care suntem este dezastruoasa? si ca avem obligatia pentru noi si pentru urmasii urmasilor nostri sa lasam in urma noastra acest taram binecuvantat de Dumnezeu,daca nu mai frumos si mai bogat,macar la fel cum ne-a fost lasat de stramosii nostri.
    DESTEAPTA-TE ROMANE

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s