FOREX = SCAM MARKET

Totul se intampla la nivel global, traim intr-o lume corupta (din ce in ce mai corupta) banii au ajuns sa controleze mintile celor bogati si clasei politice din ce in ce mai corupta care nu se mai pot oprii, transformandu-i in monstrii, vor din ce in ce mai multi bani, putere, stapanire totala, iar oamenii de rand devin din ce in ce mai subjugati, saraci sau chiar omorati fara mila!

Clasa politica, corupta si dezinteresata de cetatenii unei natiuni, cei alesi sa ne reprezinte nu ne fac cinste si onoare, doar ne indatoreaza si ne fac transforma in slugi si pur si simplu nu le pasa de noi oamenii! Uitati-va in jurul vostru si vedeti cine ne conduce! Ganditi-va cat de grav suntem de manipulati! Este un mare semn de alarma!
Pe acest fond al crizei si al problemelor economico-financiare au aparut aceste inselaciuni FOREX si oricine face greseala sa intre in asa ceva isi insemneaza o mare pata neagra in viata lui.
Ramane fara toti banii, falimentar, aproape naucit, incearca sentimente necunoscute de panica, ingrijorare, nu mai are liniste, somn si este controlat mental!

Niciunde in lume nu este reglementata aceasta piata forex. DE CE?
Deci este liber pentru inselatorii forex si pentru a distruge indivizii care fac greseala sa pice in plasa acestor escroci care nu au constiinta si sentimente!

Al 3-lea razboi mondial deja a inceput insa pe etape (vedeti ce se intampla in fiecare an in diverse tari ca Egipt, Libia, Siria, ce revolte provocate si manipulate pentru a crea haos si apoi crime in masa! si mai apoi stapanirea popoarelor de catre cei bogati si corupti! Imbogatiti din jegmanirea cetatenilor prin metode frauduloase!
AM UITAT CA SUNTEM OAMENI! AM AJUNS SA NE NU NE MAI PESE DE NOI, SA NU MAI AVEM CONSTIINTA, SENTIMENTE, MORALITATE. IN LUME ALTI OAMENI SI COPII NEVINOVATI MOR DE FOAME SAU SUNT UCISI FARA MILA IAR CEI CARE AR TREBUI SA NE APERE AU UITAT CA AU ACEASTA INDATORIRE!

Anunțuri
Publicat în FOREX | Etichetat , | Lasă un comentariu

AV. specializati PIETE DE CAPITAL

Unul din avocatii specializati in domeniul Pieteti de Capital este Dl Av. Dan Stoicescu care a preluat catava cazuri ai celor inselati pe bursa si forex.

Cei care vor sa se faca plangeri, reclamatii sau sa-si recupereze banii pierduti sa se adreseze direct D-lui Av. Dan Stoicescu.

Publicat în AV. specializat PIETE DE CAPITAL (BURSA si FOREX) | Etichetat , , | Lasă un comentariu

metatrader ForeX Capital Markets (FXCM) Bucket Shop Broker Scams

Publicat în BUCKET SHOP, SCAM Company | Etichetat , | Lasă un comentariu

METODE DE PREJUDICIERE A INVESTITORILOR PE PIAŢA FOREX

sursa: http://www.dutescu.com/ro/publicatii/articole-de-specialitate/alte-articole/metode-de-prejudiciere-investitorilor-pe-piaAca-forex

1. Modificarea arbitrară a nivelului marjei. Creşterea marjei poate atrage declanşarea apelului în marjă şi obligaţia investitorului de a completa sumele de bani din contul său de client. Dacă nu transferă sume suplimentare brokerul de forex lichidează poziţiile clientului, arbitrar în absenţa oricăror reguli, şi în beneficiul propriu din moment ce e vorba de o Piaţă OTC, în care brokerul e market maker.

2. Executarea incorectă şi frauduloasă a ordinelor.

Prima metodă de executare defectuoasă a ordinelor presupune introducerea cu întârziere a ordinelor pe platforma de tranzacţionare, astfel încât ordinul se execută la un preţ vădit diferit faţă de cel vizat de client, în ipoteza în care piaţa merge împotriva sa sau nu se mai execută delaoc, dacă piaţa a evoluat în sensul estimat de investitor.

Existenţa unei întârzieri datorată platformei de tranzacţionare şi programelor adiţionale prin care operează brokerii de forex între momentul lansării ordinului de către investitor şi momentul introducerii acestuia în piaţă
(platforma de tranzacţionare), ceea ce îi permite brokerului de forex să îi ofere clientului său cea mai proastă execuţie a ordinului său, cu corelativul firesc a efectuării celei mai bune execuţii pentru contraparte, care este contul brokerului.

În tranzacţionarea forex, pe unele platforme, ordinele sunt „fill or kill”, adică fie se execută imediat după lansare, fie se anulează.

În unele cazuri fericite, unele instrumente ale platformei de tranzacţionare utilizate de broker, permit executarea ordinului la preţul oferit de client, dar stabilesc şi condiţiile de executare a acestor ordine, fixând anumiţi parametrii ai variaţiei maxime a cursului. Astfel, în situaţia în care un ordin e plasat la un anumit preţ, dar, datorită întârzierii de intrare a ordinului pe platformă preţul variază cu mai puţin de 2 pipsi (spre exemplu), ordinul este executat, dacă are un anumit volum maxim (spre exemplu, 5 contracte) la preţul la care este introdus.

În acest caz, o metodă de fraudare este următoarea: ordinul este executat la volumul maxim admis doar dacă piaţa evoluează în favoarea investitorului, însă este executat la un volum mai mare dacă preţul evoluează în defavoarea investitorului.

Spre exemplu, un ordin de vânzare de 45 de contracte EUR/USD introdus la 1.33041 apare în piaţă la momentul în care cursul este 1.33043. Datorită parametrilor pieţei vor fi executate 1.33041 (preţul de introducere) toate cele 45 de contracte, contraparte fiind brokerul (market maker) care va avea din start un câştig. Pe de altă parte, dacă ordinul intră în piaţă atunci când cursul este 1.33039 vor fi executate numai cinci contracte, datorită instrumentului ataşat platformei de tranzacţionare, care limitează volumul ce poate fi executat atunci când piaţa variază în facvoarea investitorului.

3. Lichidarea/închiderea abuzivă a poziţiilor deschise
motivată de atingerea marjei, chiar dacă clientului i se pot oferi cotaţii care nu implică atingerea marjei.

4. În cazul în care există numeroase ordine stop loss
(de obicei sunt plasate astfel de ordine, fie la iniţiativa şi preţul stabilit de client, fie la solicitarea brokerului, care are interesul să închidă poziţiile clienţilor atunci când piaţa merge în defavoarea lor, pentru anu suferi efectele pierderilor din conturile acestora), creşterea spread-ului pentru a atrage activarea ordinelor stop loss.

5. Blocarea, suspendarea sau eliminarea ordinelor în aşteptare înainte de anumite evenimente.

6. Activarea ordinelor stop loss la anumite cursuri minime şi nu la cursul din ordinul clientului.

Publicat în AV. specializat PIETE DE CAPITAL (BURSA si FOREX), FOREX ROMANIA | Etichetat | Lasă un comentariu

scam, cautions, warns: SAFCAP, MARKETS, UFXMARKETS

Cautions, Warns FSMA

Publicat în Uncategorized | Etichetat , , | 1 comentariu

Pradatori si Rumegatori

CUM DISTRUGI ŞI VINZI O ŢARĂ ÎN 20 DE ANI
Îmi amintesc, copil fiind, la şcoală ne învăţau să fim mândri că al nostru drag popor NU a fost un popor de cotropitori. Atunci mă chinuia o mândrie copilărească, specifică fiinţei inocente uşor influenţabilă.
Acum, la maturitate, nu pot spune că situaţia este la fel: NU mai am acea mândrie din copilărie, ci un necaz chinuitor; asta pentru că am observat un lucru- cotropitorii (acei războinici de ieri) sunt invadatorii economici de azi, iar aceştia au un standard de viaţă pe care noi îl invidiem; imperiile lor teritoriale de altă dată sunt imperiile economice de azi- asupriţii sunt aceiaşi, adică noi- cu acelaşi trai amărât, iar din când în când mai primim o ciosvârtă să ne astâmpărăm o posibilă sete de revoltă!
Sincer, nu pot să-i condamn pe aceşti invadatori, cred că e în natura biologică a oamenilor să fie împărţiţi precum celelalte vieţuitoare, în PRADATORI  şi RUMEGATORI.
Nu-mi place să constat faptul că, întradevăr, avem comportamentul rumegătoarelor: SPERIATI şi DEZBINATI. URASC şcoala pentru faptul că m-a învăţat să fiu mândru de statutul meu de necotropitor, URASC şcoala pentru că mi-a impus statutul de RUMEGATOR, dându-mi drept exemplu înţelepciunea ciobanului mioritic; sincer, omul ăsta, ciobanul mioritic, trebuie dat ca exemplu negativ în şcoli; cum e posibil să ştii că unii vin să te omoare pentru a te tâlhări iar tu să te apuci să faci ordine în gospodărie, ca după episodul morţii gospodăria să fie ordonată??? Să aibă ăia ce să fure mai bine??? Preferam să ştiu că ciobanul mioritic le-a luat-o ălora înainte trimiţându-i el pe ei in mormânt (parcă unul din principiile româneşti spune că paza bună trece primejdia rea).
Vă amintiţi episodul din anii ’90, când unii dintre ai noştri strigau „nu ne vindem ţara!”?
Au apărut apoi şi susţinători ai teoriilor conspiraţioniste care susţineau că împotriva României există un plan diabolic.
Mulţi am râs, nimeni nu a crezut, alţii au spus răspicat: „ai dom’le că n-are cum să se întâmple aşa ceva” (românul în blândeţea lui nu concepe că fiinta „umana” este predispusa răului).
Iată că după douăzeci de ani, invadatorii nu se mai ascund, unii dintre ei îşi recunosc isprava pe faţă: „Pe 10 octombrie 2007, la trei luni după ce a devenit preşedinte al statului Israel, Shimon Peres producea o afirmaţie năucitoare, la Hotelul Hilton din Tel-Aviv, în faţa a sute de reprezentanţi ai cercurilor diplomatice evreieşti: „Israel cumpără România!” Vom spune: ei, şi ce dacă ne-au cumpărat!
Numai că nu ne-au cumpărat spre binele nostru ci spre al lor. Avuţia noastră au cumpărat-o pe nimic (câteva zeci de miliarde de dolari a obţinut România pe o economie, fără a fi luate în calcul resursele solului şi subsolului, echivalată în 1990 la 800 de miliarde de dolari!).
Dar faptul că NE-AM VANDUT TOTUL PE NIMIC, nu este singura tristeţe, pentru că CEI CARE NE-AU CUMPARAT NE-AU SI INDATORAT, adică suntem şi cu gospodăria vândută şi cu bani îndatoraţi!
Ce pot să spun despre aceşti băieţi pricepuţi care ne-au cumpărat? BRAVO LOR – RUSINE NOUA!
RUSINE pentru că nu am reacţionat de fel şi nu am apărat dreptul pe care l-am primit prin faptul că ne-am născut pe aceste meleaguri: acela de a fi stăpâni pe bogăţia pământului natal şi pe frumuseţea acestuia.
ROMANIA (un meleag cu cele mai multe bogatii) este acum perceputa ca cersetoarea Europei (mereu sunt difuzate emisiuni in strainatate in care romanii sunt vazuti doar ca hoti, violatori si mai ales CERSETORI: jignirea a fost difuzată pe toate canalele TV, când un comic francez a prezentat „salutul românesc” o mână întinsă în semn de cerşeală – asta în timp ce românul întradevăr se zbate în sărăcie, sărăcie cauzată de faptul că şi francezii sunt unii dintre cei care storc România de bogăţie. Asta da batjocură: după ce ne sărăcesc mai şi râd de noi).
DATORI NU SUNTEM NUMAI NOI, CI SI GENERATIILE CARE VOR URMA:
COPIILOR NOSTRII LE-AM PREGATIT UN VIITOR DE SCLAVI!
Întradevăr, NOI generaţia post-revoluţie AM DISTRUS ACEST VIITOR, noi şi stimabilii guvernanţi de către NOI aleşi: aceşti şacali aleşi drept păstori ai turmei, primind frâiele deciziei economice si politice, începând cu Ion Iliescu, Petre Roman, Emil Constantinescu, Zoe Petre, Adrian Năstase, Mircea Geoană, Mugur Isărescu, Adrian Severin, Viorel Hrebenciuc, Călin Popescu Tăriceanu, Traian Băsescu, Emil Boc, ş.a.m.d, au mizat pe lobby-ul evreiesc pentru a accede şi a se menţine la Putere.
PUTEREA lor a însemnat în schimb vânzarea bogatei grădini româneşti, cea care ne hrănea.
Principalii cumpărători ai României sunt in principal afacerişti israelieni şi tot ei sunt în spatele instituţiilor financiare care ne-au împovărat cu datorii. Misiunea de a cumpăra România a fost îndeplinită!
După ce politicienii israelieni recunosc faptul că oamenii de afaceri israelieni au cumpărat România (si asta o stie toata lumea) aflăm şi scopul final al acestei acţiuni: actuala locaţie a statului israelian este una nesigură pentru poporul evreu, peste tot sunt înconjuraţi de state neprietenoase şi greu de stăpânit economic, sunt o enclavă într-o lume islamică.
Prin cumpărarea României, israelienii pregătesc un teritoriu de rezervă pentru ei.
Vă miră acest aspect? Gândiţi-vă la faptul că dintotdeauna aceste meleaguri au fost râvnite de toţi. Să nu vă închipuiţi că băieţii ăştia sunt nişte neştiutori şi vor da buluc pe meleagurile româneşti, nu, se vor feri să întâmpine opoziţie din partea populaţiei. Ei vin încet, unii ca oameni de afaceri, apoi alţii ca angajaţi, adică încet şi cu răbdare.
Pentru a pregăti terenul propice mutării populaţiei israeliene pe teritoriul României se acţionează, astfel:
– în ultimul timp românii sunt goniţi din propria lor ţară prin politici care descurajează instituţia familială, concomitent cu scăderea ratei natalităţii şi implicit scăderea ratei demografice;
– crearea la nivel naţional a unei stări de sănătate precare a populaţiei prin otrăvirea hranei din comerţ cu substanţe nocive corpului uman şi slăbirea până la declin a sistemului de sănătate publică, creşterea ratei mortalităţii;
– îndobitocirea populaţiei, prin slăbirea sistemului naţional de educaţie, trecerea în umbră a valorilor umane şi mediatizarea unor nonvalori umane ca modele de viaţă pentru toate segmentele de vârstă;
– distrugerea coeziunii între cetăţeni prin cultivarea dispreţului faţă de ceea ce înseamnă românesc;
– disoluţia instituţională a statului prin reforme care au bulversat şi distrug în continuare esenţa a ceea ce înseamnă protecţia unei naţiuni: sistem judiciar, medicină, educaţie, administrare teritorială, artă, etc.; ultimele bastioane a ceea ce însemna siguranţă naţională şi patriotism (internele şi apărarea) au fost distruse prin aceleaşi politici de proastă finanţare a instituţiilor şi subsalarizarea personalului acestor institutii, fapt ce a cauzat plecarea personalului competent şi angajarea unor persoane nepregătite în domeniu, incompetente şi predispuse la corupţie – rezultatul s-a văzut!
Toate aceste acţiuni se desfăşoară sub directa îndrumare a cumpărătorilor acestei ţări şi sunt săvârşite de ai noştri aleşi, o şleahtă de pungaşi puşi pe jaf şi distrugere, că deh, popor, conducătorii cinstiţi se pare că nu îţi plac şi-ţi tai singur crenguţa de sub picioare.
În lipsa unităţii sociale nu rămâne decât să lansăm o rugăciune către ei, cumpărătorii meleagurilor şi bogăţiilor noastre, cei către care stăm cu mâna întinsă cerând bani pentru a supravieţui:
Te rugăm pe Tine, Prea Deşteptule Israel, Te rugăm pe Tine, Prea Descurcăreaţă Franţă (etc. că sunteţi mulţi) Fie-vă milă, o Vouă Preamăriţilor acestei lumi, de o populaţie neştiutoare dar şi nepăsătoare cu soarta ei, şi daţi-ne înapoi Preafrumoasa Grădină a Maicii Domnului şi bogăţiile ei, căci- pe principiul cade omul din pom şi păcat să nu tragă un pui de somn – noi v-am dat vouă această Grădină pe degeaba iar acum suntem goi în toate!
Iar de-o fi să nu ştim iarăşi să o gospodărim, s-o gospodăriţi voi pentru noi şi să ne culegeţi şi nouă roadele!
Publicat în Uncategorized | 1 comentariu

EUROPOL + FOREX REGULATION + IC

CRIME CIBERNETICE-o problema globala in crestere

Crimele cibernetica prezinta o provocare majora pentru aplicarea legii

UE-asociatia europeana de drept penal

Regulament Forex

Publicat în INSTITUTII ABILITATE SA URMAREASCA FRAUDELE FOREX | Etichetat , , | Lasă un comentariu